OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kętrzyn

Ostatnia zmiana: 2017-01-17

<== | Galeria | ==>
Data: 2015-04-24
Autor: Tomasz
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-05-19

Galeria użytkownika

Kętrzyn budynek dworca.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: budynki dworcowe.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 196
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 DB (2017-05-20 21:15:51)
  Dla mnie jest bez sensem dodawaniem zdjęć takich samych jak już są na galerii-trzeba się zastanowić czy warto ?? Admin sam pisze w regulaminie-czytajmy! Odpowiedz»
 • #2 octanq (2017-05-20 22:08:14)
  A moim skromnym zdaniem, jest to coś pięknego, że mamy zdjęcia rok-po-roku, co się dzieje z infrastrukturą stacji. Poza tym czasami przydatne są jakieś szczegóły ze zdjęć z różnych ujęć, w zależności kto czego szuka. Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #1) Przemysław Król (2017-05-21 00:25:39)
  DB masz trochę racji, najlepiej jest dodawać zdjęcia takie, w których widać różnice i zmiany w stosunku do poprzednich. To zdjęcie można jednak potraktować jako uzupełnienie https://www.bazakole…
  Z kolei inne zdjęcie źle wykadrowane z 2015 roku zostało odrzucone.
  Okres roku jest najlepszym przedziałem czasowym, w którym można zobaczyć takowe zmiany. Dodawanie zdjęć miesiąc po miesiącu tylko zaciemnia obraz ... chyba że są ku temu ważne przesłanki.
  Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Kętrzyn

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...