OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kętrzyn

Ostatnia zmiana: 2017-01-17

<== | Galeria | ==>
Data: 2015-04-24
Autor: Tomasz
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-05-18

Galeria użytkownika

Semafor wjazdowy do stacji Kętrzyn od strony Korsz.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: przejazdy i przejścia naziemne (drogowe); sygnalizacja/słupki/znaki itp..

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 266
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Twardowski (2017-05-19 17:49:36)
    O ile dobrze oceniam sytuacje,to sterowanie szlabanem jest prawie na chodniku - mozna bylo spokojnie zabudowac przynajmniej pod zadaszeniem - szkoda mi droznikow pod golym niebem ; nie zawsze przechodnie zachowuja sie przyzwoicie, a podczas sniezycy, albo ulewy, albo nocna pora to troche niszczesliwie stac daleko od posterunku Odpowiedz»
  • #2 DB (2017-05-21 09:38:12)
    Widoczny domek dróżnika jak i semafor już nie istnieją. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Kętrzyn

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...