OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bartoszyce

Ostatnia zmiana: 2020-11-18

<== | Galeria | ==>
Data: 1993-06-22
Autor: Miłosz Telesiński - Zbąszynek
Napisz e-mail
https://www.sentymentalny.com
Zamieszczono: 2011-08-05

Galeria użytkownika Miłosz Telesiński - Zbąszynek

Dworzec w Bartoszycach w dniu 22.06.1993 roku. Pociąg do Korsz.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 1767
: 7

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Watermarines (2021-05-02 20:40:52)
  Czas gdy SP42 jeździły z Bartoszyc do Lidzbarka Warmińskiego, stamtąd najwięcej mam zdjęć (linia).
 • #2 Jacek (2021-05-03 16:07:28)
  Piękny, bezkolizyjny wyjazd na Lidzbark W. zaklepano domkami jednorodzinnymi w Bartoszycach. Czy po to zlikwidowali linię, żeby je tam postawić? Jaki był powód likwidacji toru na Lidzbark W?
 • #3 Watermarines (2021-05-04 08:02:51)
  Też nie rozumiem po co kasowano linię do Lidzbarka skoro można było wystawić pociąg w Korszach, dojechałby do Bartoszyc, skręciłby do Lidzbarka Warmińskiego, albo by skończyłby bieg albo jazda do Czerwonki/Jezioran, lub do Górowa Iławeckiego/Sągnit (oczywiście trasa Sągnity-Górowo jest rozebrana, ale na tamte lata 1990-2000 mógłby jeszcze pojechać. Hmm tak naprawdę dałoby się przebić linię między domkami z Sosnowej i Leśnej, wykupić kawałek ziemi i git, chociaż ludzie mogą się zbuntować, dalej to dałoby się jedynie na ul. Leśnej lub obok i wtedy podjazd lekko stromy na nasyp albo próba złagodzenia i git ale jak widzę, że plac w Bartoszycach zmienili tylko na bruk, zamiast z drzewami, to co ma się wymagać, jak oni pewnie są tylko "z zawodu jestem dyrektorem" - tu starostą. Żeby linie kolejowe odżyły, potrzeba prawdziwych miłośników lub kolejarzy.
 • #4 wasiukibic (2021-05-04 11:10:59)
  Lidzbark Warmiński i Bartoszyce winny zostać skomunikowane z Olsztynem bezpośrednią linią kolejową, a nie jakimiś zajazdami do Korsz czy Czerwonki. To jest pokłosie historycznego prowadzenia większości linii w kierunku Królewca, niegdyś głównego ośrodka administracyjnego w Prusach Wschodnich. Nikt w obecnej dobie nie będzie jednak w codziennych dojazdach praktykował takiej akrobacji. Wracając do postawionej w pierwszym zdaniu tezy, linia taka idealnie nadawałaby się do programu Kolej+, jednak samorząd województwa na podjął tematu, natomiast państwo samo z siebie tego nie zrobi, bo skoro urząd marszałkowski nie chce, to znaczy że nie ma takiej potrzeby i nie istotne jest to, że ludzie dojeżdżający do pracy i szkoły w Olsztynie muszą się gnieść po busach i autobusach na niebezpiecznej DK 51, zatłoczonej w dodatku ruchem TIRów do przejścia granicznego w Bezledach. DK 51 jest przewidziana w planach do rozbudowy do klasy S, a jakże, na drogi kasa się oczywiście znajdzie. W biednej i zniszczonej wojną II RP potrafiono połatać dziury na granicach zaborów, w III RP hojnie wspieranej funduszami unijnymi się nie nie da.
 • #5 tomimaki (2021-05-04 12:00:13)
  Samorząd województwa jakoś tam podjął temat, ale liczył na pieniądze od starostw do wkładu własnego. Tzn. "widzicie rozumicie, my chcemy, ale oni nie dadzą"
  https://bip.warmia.m…
 • #6 (odp. na #5) wasiukibic (2021-05-04 13:13:53)
  780 baniek na budowę regionalnej linii, z czego 115 baniek wkładu własnego samorządu, no to PLK jak zwykle zaszalała... A działania urzędu marszałkowskiego to nic innego, jak palenie głupa; jakby w Olsztynie nie wiedzieli, że w takich Bartoszycach czy Lidzbarku Warmińskim nie przelewa się w budżecie, delikatnie sprawę ujmując. To jest, niestety, jedna ze słabości tego programu, moim zdaniem oczywista, której nikt nie chce wyeliminować. Mają ćwoki dane o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, poziom wysokości budżetów przeznaczonych na inwestycje, który często ledwo się spina i jest konieczny do bieżącego utrzymanie istniejącej infrastruktury. Mam wrażenie, że ludzie stojący za tym programem Kolej+ są albo cyniczni, albo debilami.
 • #7 Watermarines (2021-05-05 13:12:35)
  Kolej+ to przecież (teraz to wychodzi) tylko propaganda, żeby w ogóle politycy się zainteresowali muszą ludzie na nich wymusić, ale politycy a szczególnie w tej Polsce z ustawkami typu my na was zagłosujemy, ale wy nas nie rozliczacie. I tak im pasuje nikt im NIE ma "prawa" się o coś ich prosić.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Bartoszyce

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...