OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Żukowo Wschodnie

Ostatnia zmiana: 2017-03-20

Opis ogólny
Opis ogólny: Jeden z dodatkowych torów został rozebrany. (info: Wojciech witulski)

Opis infrastruktury: Przez ostatni rok stacja Żukowo Wsch. trochę się zmieniła. W kierunku Kościerzyny zostały ustawione semafory świetlne na miejsce starych kształtowych. Semafor wjazdowy od strony Kościerzyny też został zmieniony na gustownego pięciokomorowca tarcza ostrzegawcza tego semafora też jest świetlna. Nastawnia mieszcząca się w budynku stacyjnym została po prostu ROZEBRANA. Zostało gołe pomieszczenie. Naprężacze też "wyparowały". Uchowała się natomiast nastawnia od strony Gdyni. Możliwe że z niej odbywa się sterowanie tymi nowymi semaforami i automatem zwrotnicowym, zamontowanym w miejsce mechanicznego, który był sterowany z rozebranej nastawni. Semafor wyjazdowy z toru właściwego w stronę Kościerzyny ma 4 komory,a drugi przy torze lewym ma 3 komory.Nie znam dokładnej daty tych zmian, ale przypuszczam że to odbyło się po 10 maja 2007. Wtedy byłem w Żukowie na tej stacji po raz ostatni. (info: Karol Dampc, 2008-01-21)

Opis budynków: Poczekalnia- zdjęcie w galerii chyba najlepiej określa jej aktualny stan. Jednak pomimo tego nadal jest czynna. (info: Bartek Jaszczur, 2007-02-18)
Dane tabelaryczne
Województwo: pomorskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne i kształtowe
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: czynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5104396
IBNR:5740
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  178,823 Nowa Wieś Wielka – Gdynia Port Centralny (201)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Żukowo (pomorskie) 1,27 km
Żukowo Zachodnie (pomorskie) 3,01 km
Pępowo Kartuskie (pomorskie) 3,70 km
Borkowo (pomorskie) 4,69 km
Stara Piła (pomorskie) 4,77 km
Glincz (pomorskie) 5,29 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

  • #1 Michał Sosnowski (2017-03-20 15:06:23)
    Czy może ktoś wstawić dane dotyczące stacji Żukowo, którą wybudowano w 2014 roku ? Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) Marek Potocki (2017-03-20 19:26:45)
    O, długo się ukrywała. Dziękuję za sygnał :)
    https://www.bazakole…
    Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Żukowo Wschodnie

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...