OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Łożnica Wąskotorowa

Ostatnia zmiana: 2018-06-20

<== | Galeria | ==>
Data: 1995-03-31
Autor: Roger Joanes
Przesłał: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-06-19

Galeria użytkownika

MBxd2 jako pociąg osobowy do Gryfic. Widok od strony peronów normalnotorowych w kierunku zachodnim. Wąska - w lewo Stepnica, w prawo Golczewo i Gryfice, normalnotorówka - w lewo Goleniów, w prawo Wysoka Kamieńska.

Licencja: Nie można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 145
: 1

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 octanq (2018-06-20 08:03:30)
    Do ok. zeszłego roku były jeszcze ślady po tej ławeczce i po peronach. Obecnie teren zaorany dokładnie do H = 0,0 m. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Łożnica Wąskotorowa

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...