OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Lidzbark

Ostatnia zmiana: 2017-09-12

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-06-28
Autor: Dawid Jastrzębski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-08-05

Galeria użytkownika

Nastawnia Lk1 po lewej stronie. Wyjazd ze stacji w kierunku Działdowa.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki związane z prowadzeniem ruchu; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 102
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Roman Paul Poznan (2018-08-09 22:52:06)
    Kolego Dawidzie już kiedyś o tym pisałem trzeba dodać Lidzbark Welski bo tak nazywają go miejscowi bo wiadomo że jest słynniejszy Lidzbark Warmiński w którym m.in odbywają się koncerty kabaretowe Odpowiedz»
  • #2 ... (2018-08-10 20:21:31)
    Nic nie wiadomo o tym by był to Lidzbark Welski. Jest to Lidzbark. Odpowiedz»
  • #3 (odp. na #2) Marek (2018-08-10 22:58:16)
    Nazwa zwyczajowa a oficjalna. Taka różnica. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Lidzbark

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...