OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Lidzbark

Ostatnia zmiana: 2017-09-12

<== | Galeria
Data: 2017-08-04
Autor: haskell77
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-08-16

Galeria użytkownika

Ciekawostka znaleziona na stacji w Lidzbarku Welskim.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: tablice informacyjne/plakaty/ogłoszenia; ciekawostki.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 535
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Arczihel (2017-09-11 19:13:28)
  Tablica bardzo interesująca, ale co ona ma wspólnego z tą właśnie stacją? Moim zdaniem skoro była znaleziona na stacji Lidzbark Welski to bardziej pochodzi ona ze stacji Klonowo k. Lidzbarka z linii 208. Odpowiedz»
 • #2 (odp. na #1) Marek Potocki (2017-09-11 21:03:50)
  Sytuacja jest specyficzna i dla tego zdjęcie wylądowało w galeriach obu stacji – jednej dotyczy, a na drugiej jest. Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) Paweł Ukole (2017-09-12 13:43:52)
  Zgadzam się z kolegą Arczihel. To zdjęcie powinno być przypięte do przystanku Klonowo koło Lidzbarka. Tak też wskazuje rozkład jazdy. Oczywiście pasuje też do galerii Lidzbark Welski. Odpowiedz»
 • #4 roman paul poznan (2017-09-12 17:24:17)
  do Arczihela jeśli już to w czasach tej tablicy ta linia miała nr 431
  pozdrawiam
  Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Lidzbark

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...