OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Janowiec Wielkopolski

Ostatnia zmiana: 2018-01-16

<== | Galeria | ==>
Data: 1989-03-19
Autor: Graeme Salt
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-10-12

Galeria użytkownika

Grupa miłośników kolei z Wielkiej Brytanii pozuje przy Ty43 z pociągiem planowym z Nakła nad Notecią do Gniezna. Widok w kierunku północnym (Nakło nad Notecią).

Licencja: Nie można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia; wydarzenia i ludzie; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 511
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 et21 (2017-10-13 06:39:46)
  Taaaaaa... oni już wiedzieli że impreza pt kolej z XIX w. niebawem się skończy.
  I łapali te chwile, które jeszcze się dało.
  Odpowiedz»
 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2017-10-13 07:20:06)
  W UK rzeź kolei lokalnej (Beeching Axe) odbyła się ćwierć wieku przed zrobieniem tego zdjęcia, więc miłośnicy kolei z UK byli świadomi jakim skarbem jest polska kolej na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Odpowiedz»
 • #3 janusz nowaczewski (2017-10-13 15:43:04)
  Fajny klimat ,zaolejony tor i krawędzie peronów ,w miejscu gdzie zatrzymywał się parowóz,czuć zapach pary wymieszanej z dymem i olejem cylindrowym :) Odpowiedz»
 • #4 Suchy (2017-10-16 09:08:18)
  Świetne zdjęcie :) Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Janowiec Wielkopolski

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...