OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Toruń Wschodni - odwiedziny

Ostatnia zmiana: 2020-09-08

Obiekt odwiedzili:

    Jeszcze nikt nie dodał tego obiektu do odwiedzonych.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 ACdVL (2019-12-14 17:57:00)
    Za czasów, gdy mój ojciec pracował na tej stacji (bodaj w latach 70-tych) to ruch był ogromny. Jeszcze jak kilka/kilkanaście lat temu przejeżdżałem przez stację to widywałem mnóstwo składów, a większość torów nosiła srebrne ozdoby. Teraz na tej stacji trwa co najwyżej łabędzi śpiew (ruch owszem, spory, ale głównie pasażerski). Pomieszczenie dyżurnego ruchu na peronie 2 jest zdewastowane, a budynek prosi się o solidną renowację, na miarę dworca głównego. Ruch do Elany też niestety ustał, a w czasach pracy mojego taty był duży. Ciekawi mnie też, jaki będzie los POLMOS-u, który też przecież posiada swoją bocznicę. I jaki będzie też los bocznic do Elany i POLMOS-u.
  • #2 (odp. na #1) Cezary Mirowski (2020-01-18 21:39:00)
    POLMOS to teraz Toruńskie Wódki Gatunkowe i mają się dobrze. Niestety, zrezygnowali z bocznicy m.in. dlatego, że nie ma odbiorców na toruński spirytus z którego te zakłady słynęły. Inne Polmosy mają "swój zacier". Poza tym Kolej nie miała ochoty odbierać paru beczek miesięcznie. Elana to już tylko elektrociepłownia. Ruch magazynowy jest chyba żaden.
    Toruń Miasto i Wschodni, PKP (budynki) i PLK (infrastruktura), obiecują wyremontować do 2022. Poza tym przy Wschodnim miasto ma wybudować platformę przesiadkową.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Toruń Wschodni

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...