OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Piotrków Trybunalski

Ostatnia zmiana: 2019-06-21

Opis ogólny
Opis ogólny:

Kasa oczywiscie jest czynna. Lokomotywownia tez istnieje i jest czynna, zjazdzaja do niej stonki i czesto gagarin. Przejscia podziemnego nigdy nie bylo. Semafory swietlne. Jesli chodzi o wieze wodna to nie wiem czy przy stacji istniala, po drugiej strony ulicy jest dawna wieza cisnien, ktora dostarczala wode dla miasta, mogla rowniez zaopatrywac stacje, ale to tylko moje spekulacje. Jesli chodzi o wieze wodna przy lokomotywowni to jeszcze istnieje i dosyc dobze wyglada. Zapraszam www.darkman.kolej.szczecin.pl (info: Dariusz Niemczyk, 2004-11-01)

Istnieje również Piotrków Towarowy-na którym nie ma peronów , a jest tylko infrastruktura do obsługi towarowej. Bardzo rozbudowany układ torowy do formowania składów,cały szereg bocznic do pobliskich magazynów i składów,duża rampa boczna. Szczególnie złe wrażenie robi budynek magazynowo-spedycyjny,jest używany i powoli remontowany przez firmy prywatne. Nie było tu też lokomotywowni, znajdowała się ona przy stacji Piotrków Osobowy-obecnie w jej budynkach mieszczą się różne firmy prywatne-nie ma torów. (info: jack, 2007-04-01)

Opis budynków:

- kolejowa, okrągła wieża wodna z 1925 r., stoi na podwórzu budynku mieszkalnego przy ul. F.Roosevelta 9, zaopatrywała w wodę do lat dziewięćdziesiątych XX wieku stację towarową oraz przyległą parowozownię, na początku wieża miała ciekawy, stożkowy dach,- wspomniany budynek mieszkalny stoi u zbiegu ulic F.Roosevelta i Czarnej (budynek ma długość ok. 170 m.) ma trzy kondygnacje mieszkalne i poddasze pod stromym dachem, na podwórzu równolegle do budynku mieszkalnego stoją dwa budynki (po dwie kondygnacje) z pomieszczeniami gospodarczymi dla mieszkańców, wieża wodna znajduje się pomiędzy budynkami gospodarczymi, cały ten kompleks funkcjonował jako tzw. „Pekin”; do 2004 r. był własnością PKP obecnie jest w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej.
(info: Bolesław Wojtyniak, 07-08-2014)

- okrągła wieża wodna ma kilka wież podobnych na stacjach: Adamowice, Legnica, Skierniewice i Żagań, - druga, kwadratowa wieża wodna stoi ok 90 m na pn-zach od budynku dworca, po przeciwnej stronie torów, wbudowana w budynek równoległy do torów, sierpień 2014 r. Bolesław Wojtyniak

(info: Bolesław Wojtyniak, 08-08-2014)
Dane tabelaryczne
Województwo: łódzkie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: zmienione przeznaczenie
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: czynna
przejście nadziemne: czynne
wieża wodna: jest, stan zewnętrzny dobry, wewnętrzny - nierozpoznany
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 3
kody: EPA:5100092
HAFAS:5100190
IBNR:153
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  144,242 Warszawa Centralna – Katowice (1)  
  2,179 Piotrków Trybunalski – Biały Ług (24/848)  
  Piotrków Trybunalski – bocznice  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Piotrków Trybunalski Towarowy (woj. łódzkie) 1,04 km
Milejówka (woj. łódzkie) 1,89 km
Piotrków Trybunalski Wąskotorowy (woj. łódzkie) 2,32 km
Starostwo (woj. łódzkie) 2,68 km
Bugaj Piotrkowski (woj. łódzkie) 5,16 km
Jarosty (woj. łódzkie) 5,40 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Piotrków Trybunalski

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...