OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Hrebenne

Ostatnia zmiana: 2016-09-09

<== | Galeria
Data: 2017-07-29
Autor: Dawid Jastrzębski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-09-13

Galeria użytkownika

Stacja Hrebenne - widok na peron w kierunku północno-zachodnim (wyjazd na Bełżec i Zwierzyniec). Z lewej strony budynek dworca.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; perony/rampy/place/zadaszenia; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 303
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Przemysław Król (2017-09-13 06:44:14)
    Znów zaczynasz powtarzać błędy, na które miałeś już zwracaną uwagę. Opisy do poprawy. Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2017-09-13 07:21:32)
    Poprawiono. Dawid, w opisach zdjęć umieszczaj istotne informacje tzn. miejsce wykonania, kierunek, co na nich widać - w przypadku obiektów, które nie są charakterystyczne. Staraj się nie powtarzać daty wykonania (i tak ją dajesz w osobnej rubryce), czy mega ogólnego opisu stacja X/Y. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Hrebenne

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...