OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Koronowo

Ostatnia zmiana: 2020-04-08

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-06-04
Autor: Cezary Mirowski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-09-13

Galeria użytkownika Cezary Mirowski

Wjazd na stację od strony Tucholi.
Po prawej pozostałości po rozebranej kolejowej wieży ciśnień.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; wieże wodne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 264
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 subsens (2020-09-14 15:11:39)
  Ciekawe, czy w drezyniarni stało (a może jeszcze stoi?:) coś cięższego, niż np. DL-2 i kiedy położono tor poprzeczny. Drewno (podkłady?) w torze stacyjnym sugerują, że całość jest wytworem ducha racjonalizatorskiego na PKP. Ale może rzecz jest dużo starsza i skrywa ślady jakiejś obrotniczki do wstawiania taboru?
 • #2 (odp. na #1) Cezary Mirowski (2020-09-15 23:57:26)
  Obstawiam "obrotniczkę", zdając się na Twoją wiedzę. Dechy PKP? Niekoniecznie, prowizorki są nie tylko ponadczasowe, ale i bezgraniczne,
 • #3 subsens (2020-09-16 21:57:45)
  Poniechaj, Kolego, głaskania pod włos, rumieniec był wpełz mi na lico. W większości spraw, które są przedmiotem komentarzy w Bazie, nie mam żadnej wiedzy. Ale w terenie lepiej trzymać nos przy samej ziemi oraz wsłuchać się w echa (również tubylczych pieśni, zwłaszcza dobytych z naprawdę starego gardła). Na temat poprzecznych torów dla taboru pomocniczego milczą internety, za wyjątkiem starego wątku na forum wąskotorowym: http://750mm.pl/inde… , gdzie jest wzmianka o stosowaniu platformy z podkładów ułatwiającej wstawianie drezki. Jest też hipnotyczny fragment filmu z torem poprzecznym vis a vis sierpeckiej nastawni Sc1 w minucie 2.00: https://youtu.be/nVR… . Nie twierdzę, że w miejscu styku tegoż z torem bocznym (dojazdowym do bocznicy), pomiędzy szynami widoczny jest obiekt antropogeniczny np. pionowy trzpień. Przeciwnie, sądzę, że jest to jakiś gatunek grzyba żywiącego się olejem kreozotowym. Osobiście znałem mikola, który działał w podobnym trybie, tzn. w chwilach melancholii absorbował kreozot z gwoździ do cechowania podkładów.
 • #4 (odp. na #3) Cezary Mirowski (2020-09-19 19:14:54)
  Holajza ryksztosuje i bez sztamajzy ani rusz… Prowizorka PKP, wszystko na to wskazuje. Dzięki.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Koronowo

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...