OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Gliwice Trynek - odwiedziny

Ostatnia zmiana: 2015-09-27

Obiekt odwiedzili:

 • 2008-01-18: Damian "CenTraX!" Stupień. Sposób zaliczenia: Inne. Napisz e-mail

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 n2 (2020-12-17 10:35:45)
  Budynek w trakcie postępującego rozkładu, dach zapadnięty już na większej części, "lekarstwem" na rosnącą od kilku lat dziurę podpory ścian.
  Na terenie równi stacyjnej urządzono punkt odpoczynkowy dla jadących DR która powstała w miejsce torów prowadzących do Bojkowa (dawny Szywołd).
  Wąskotorówkę upamiętniono kawałkiem toru.

  PS: gdyby ktoś szukał śladów to zachował się póki co przejazd drogowy koło dawnej kopalni (dziś między innymi muzeum)i prawdopodobnie resztki infrastruktury teletechnicznej (zabezpieczenie przejazdu?) koło Lidla.
 • #2 Watermarines (2021-04-28 10:54:47)
  I po co trzeba było rozbierać tory i niszczyć dworzec? Teraz Gliwice się obudziły się, że chcą turystów "kolejkowych" mieć, a tu stacja benzynowa, drogi i wiele problemów, przez które ukręciło sobie zarząd Gliwic.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Gliwice Trynek

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...