OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Lewy Brzeg Wisły

Ostatnia zmiana: 2020-10-09

Galeria | ==>
Data: przed 1980
Autor: nieznany
Przesłał: Andrzej Michalski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2007-07-06

Galeria użytkownika Andrzej Michalski

Galeria autora nieznany

Przystań promowa. Widok na przystań na starym zdjęciu.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 822
: 1

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Józef Wiśniewski (2021-07-21 21:01:11)
    Patrząc na zdjęcie wnioskuję, ze zostało zrobione już po zawieszeniu przeprawy promowej w 1956 r. Widoczna jest cała infrastruktura torowa ze znakami. Betonowe przyczółki do cumowania promu są całe. Między nimi na końcu toru wjazdowego na prom widoczny jest ustawiony kozioł oporowy. Koniec toru, wjazdu nie ma. Po likwidacji przeprawy promowej stacja Lewy Brzeg Wisły funkcjonowała w tym samym miejscu - na międzywalu /w przeciwieństwie do stacji Prawy Brzeg Wisły - tą przeniesiono przed wał/. Moje doświadczenie : jako kilkuletni chłopiec jeżdziłem z rodzicami wąskotorówką ze Sztutowa do Gdańska i pamiętam przeprawę promem. Potem po likwidacji promu kolejowego przepływało się promem samochodowym i trzeba było pieszo dojść do stacji. Jako poczekalnia wtedy służył taki barak lub pudło wagonu towarowego krytego, raczej to był wagon. Jak przyjechał pociąg przestawiano parowóz i "lukstorpeda" z powrotem pędziła do Gdańska. Obecnie z przystani promowych na obu brzegach pozostały szczątki.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Lewy Brzeg Wisły

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...