OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Tarnowskie Góry

Ostatnia zmiana: 2018-02-27

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-05-29
Autor: Jarosław Lizak
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-06-06

Galeria użytkownika

Pociąg Kolei Śląskich z Oświęcimia do Lublińca.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: panoramy/widoki ogólne; perony/rampy/place/zadaszenia; tabor; wydarzenia i ludzie.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 234
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 ZenobeK (2018-08-10 12:15:58)
    Wyjątkowo wstrętny kibel! W ogóle to powinien zamalować czarną farbą światła - przynajmniej byłoby ładnie. Przy tak zafajdanych szybach one w nocy nic nie oświetlają! Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) Mateusz Kiszka (2018-08-10 15:54:34)
    Czekam 15.07.17 na regio tarnowskie góry - Lubliniec. Mają jechać koleje śląskie. Jaki szok i zdziwienie miałem w oczach a wręcz złość gdy zobaczyłem wtaczajacego sie klops na ten peron. I ten napis Koleje Śląskie kontrastujacy z kolorem i wiekiem ezt :) Odpowiedz»
  • #3 (odp. na #1) Artur Łukasiewicz (2018-08-10 19:17:03)
    Kibel jak kibel - sam w sobie nic wstrętnego. Jedynie jego utrzymanie woła o pomstę do nieba... Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Tarnowskie Góry

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...