OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Lubliniec. Kochbunkier

Ostatnia zmiana: 2020-10-10

Kochbunkier

Legenda (Wygenerowano dnia: 2020-11-30) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2020-11-01)
Obraz
fot. Damian Stupień (2020-01-01)

Należy do:

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Lublińczanin (2017-02-23 22:49:55)
  Od grudnia 2014 roku stacja Lubliniec przeżywa 'drugą młodość'. Na chwile obecną jest to jeden z największych węzłów przesiadkowych na południu Polski. Warto by również o tym napisać w opisie stacji, dane które są zamieszczone w opisie na dzień dzisiejszy są nieaktualne. W Lublińcu aż roi się od pociągów PKP Intercity jak i KŚ i PR.
 • #2 (odp. na #1) Opolanin (2020-11-30 15:18:39)
  I z grudniem kończą się tłuste lata. Wypadają wszystkie poza 1 parą w środku dnia pośpiechami na Kraków, wracają na starą trasę przez Katowice. Na stacji zlikwidowano także postój handlowy dla TLK POGÓRZE Wrocław- Przemyśl/Krynica mimo, że będzie on dalej jeździł z Opola do Gliwic przez Lubliniec!(czas przejazdu 1:14, 108km).
 • #3 (odp. na #2) irek (2020-11-30 16:45:39)
  Opolanin, prowadzenie dyskusji gdziekolwiek, na jakimkolwiek poziomie, aktualnie nie ma sensu. Dlaczego? Ano na wielu liniach trwają mniejsze/większe prace/remonty/modernizacje, dodatkowo gdyby ktoś jeszcze nie zauważył (a są takie ptice i nie kieruję tego do Ciebie :)) ) żyjemy w czasie pandemii i siłą rzeczy ruch jest mniejszy. Jednak to nie znaczy, że należy zlikwidować, a może bardziej brutalnie zaorać wszystkie połączenia - Bo się nie opłaca!
  Już przeżyliśmy wszyscy jako naród/społeczeństwo coś takiego, taki kolejowy armagedon. Proszę sobie przypomnieć jak KTOSIE w amoku zdobywania złomu, a nawet drewna opałowego czy też tłucznia, tłumaczono masowe i fizyczne likwidowanie cały linii - Jako nie ekonomiczne! Co niektórym marzy się powtórka z rozrywki, ale to już nie ten czas i se ne wrati. Wręcz przeciwnie coraz więcej tych, którzy jasno i otwarcie mówią o tamtych czasach jak o zwykłej bandyterce. Takie pytanie do wrogów transportu kolejowego - Dlaczego kraje zachodniej Europy, mimo posiadania bardzo dobrzej rozwiniętej infrastruktury drogowej, utrzymali i dbają o te małe lokalne linie kolejowe ( byłem tam i widziałem)? Mało tego, idąc tokiem rozumowania (?) wrogów transportu kolejowego. Aktualnie niemal we wszystkich miastach komunikacja miejska na wielu trasach/liniach autobusowych/tramwajowych działa z bardzo niskim obłożeniem, ba w pewnych godzinach na pewnych odcinkach wozi się powietrze. No cóż widać, że w dalszym ciągu są tacy, którzy chcą zlikwidować wszystko, aby nie było niczego...to takie motto byłego kandydata na prezydenta RP :))
 • #4 (odp. na #3) Opolanin (2020-11-30 17:08:01)
  Irku, tylko że to tutaj nie ma nic wspólnego z tym całym wirusem, ale jest to skutek "ukończenia" remontu Katowice-Kraków. W cudzysłowu, bo już szykuje się remont stacji w Mysłowicach. Dla Icków to była tylko trasa objazdowa. Z dość brutalnym zakończeniem dla niektórych, co się do takiej ilości pociągów przyzwyczaili.
  Niestety, tak jak piszesz, niektórzy bardzo chętnie skorzystaliby z okazji, aby znów zaorać polską kolej.
 • #5 (odp. na #4) irek (2020-11-30 17:22:16)
  OK, nie dotyczy to tego konkretnego miejsca, tylko mi ciśnienie podnoszą "opinie" tu i w innej netowej rzeczywistości w temacie Zlikwidować...Ograniczyć...Po co to...Gdzie rachunek ekonomiczny...Transport publiczny NIGDY nigdzie nie był rentowny i nie przynosił zysków. Transport publiczny to coś więcej jak zwykła prostacka ekonomia! Transport publiczny to nic innego jak strategia. Tak jak energia, wodociągi, elektrociepłownie i jeszcze kilka innych tematów! Mam pytanie do WROGÓW transportu kolejowego - A co powiedzie mądrale że są takie miasta w których transport publiczny jest za darmo i kursuje bez znaczenia na porę dnia i nocy!

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Lubliniec

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...