OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kamienica Elbląska

Ostatnia zmiana: 2014-09-08

Dane tabelaryczne
Województwo: warmińsko-mazurskie
kody: IBNR:5259
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  14,075 Tropy – Braniewo (254)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Nadbrzeże (warmińsko-mazurskie) 1,72 km
Suchacz Zamek (warmińsko-mazurskie) 2,93 km
Jagodna (warmińsko-mazurskie) 3,17 km
Suchacz (warmińsko-mazurskie) 4,25 km
Suchacz Port (warmińsko-mazurskie) 5,10 km
Rubno Wielkie (warmińsko-mazurskie) 5,16 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Kamienica Elbląska

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...