OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Gogolin

Ostatnia zmiana: 2021-01-15

<== | Galeria | ==>
Data: 2007-04-19
Autor: Marcin Kulinicz
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-01-12

Galeria użytkownika Marcin Kulinicz

Dużo się dzieje na tym zdjęciu. Osobowy odjechał, ludzie wysiedli, tory się wiją, charakterystyczne piece stoją, dróżnik przejazdowy czuwa… W tle przejazd przez ul. Krapkowicką, wyjazd na Zdzieszowice/Kędzierzyn-Koźle.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki towarzyszące (inne); budynki związane z prowadzeniem ruchu; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; perony/rampy/place/zadaszenia; przejazdy i przejścia naziemne (drogowe); tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 260
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 wasiukibic (2021-01-13 10:47:09)
  Niebezpieczna sytuacja. Od strony Ździchów mogło nadjechać cokolwiek, zasłonięte przez odjeżdżający Kibel. Powodzenia wtedy dla tych, co przechodzili przez tory.
 • #2 Jacek Kowalski (2021-01-13 11:15:07)
  Dyżurny w takiej sytuacji nie wpuszcza pociągów przeciwnej relacji na stację..
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2021-01-13 11:34:02)
  Dyżurny zakłada, że ktoś będzie łaził mu po torach? Skład z przeciwnego kierunku mógł dostać wolną drogę wcześniej i w momencie wejścia pasażerów na tory, być już za semaforem.
 • #4 (odp. na #3) octanq (2021-01-13 14:06:43)
  Oj nie, moim zdaniem na 99% kolega Jacek ma rację. W sytuacji, gdy jest to przejście w poziomie torów, do dozwolonego normalnego ruchu podróżnych (w szczególności nie ma innego przejścia nad- lub podziemnego) w regulaminie stacji jest opisana zwykle taka sytuacja nakazująca dyżurnemu upewnienie się, że ludzie opuścili przejście zanim poda sygnał wolna droga z przeciwnego kierunku.

  Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie, bo może to zależeć jeszcze od położenia peronów (zewnętrzne czy między torami).
 • #5 (odp. na #4) wasiukibic (2021-01-13 16:26:53)
  Gogolin miał i ma czynne przejście nadziemne nad torami. Tutaj po prostu pasażerowie robią sobie skrót przez przejście służbowe/dla inwalidów/matek z wózkiem, a i tak - czysto teoretycznie - można przez nie przejść w asyście pracownika kolei. Również nie ma tutaj bezpośredniego dojścia do ul. Krapkowickiej z peronu 2, tylko ludzie wydeptali sobie ścieżkę. Z tej perspektywy nie widać, ale zakładam, że jest znak zakazu przejścia w poziomie torów, a więc jest to nielegal.
 • #6 (odp. na #5) octanq (2021-01-14 19:53:16)
  W takim przypadku w tym 1% prawdopodobieństwa była prawda. W tym układzie jedyna szansa jest w tym, że w tłumie ludzi będzie ktoś przytomny, a maszyniści przytomnie podadzą "Baczność!".

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Gogolin

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...