OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Pisarzowa

Ostatnia zmiana: 2019-12-24

Dane tabelaryczne
Województwo: małopolskie
dodatkowe tory: 2005-12-15: przez stację przebiega tylko jeden tor. Dawniej stacja posiadała łącznie cztery tory - dwa główne i dwa boczne.
budynki: 2019-12: Obecny budynek stacyjny to były budynek mieszkalny. Pierwotny budynek stacyjny znajdował się pomiędzy budynkiem mieszkalnym a placem ładunkowym. Dla porównania, taki sam układ budynków zachował się na stacji Tarnowiec.
2005-12-15: Budynek taki sam jak w Męcinie (tylko inny kolor Męcina - żółty, Pisarzowa - szary). Kiedyś na wyjeździe do Limanowej i NS stały budki (coś w rodzaju nastawni).
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: 2019-12: Na początku lat 90-ty, może do połowy tych lat, na stacji znajdowały się semafory świetlne. Ze względu na usytuowanie stacji w łuku, ustawionych było dość dużo powtarzaczy - chyba po dwa dla każdego semafora wyjazdowego.
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 0
Krawędzie peronowe: 0
kody: IBNR:3214
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  52,458 Chabówka – Nowy Sącz (104)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Męcina Podgórze (woj. małopolskie) 4,99 km
Limanowa (woj. małopolskie) 6,91 km
Męcina (woj. małopolskie) 9,10 km
Limanowa Sowliny CPN (woj. małopolskie) 10,68 km
Łososina Górna (woj. małopolskie) 11,54 km
Łososina Tartak (woj. małopolskie) 12,01 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Krzysztof Zając (2019-12-16 08:58:42)
    Dawniej stacja posiadała łącznie cztery tory - dwa główne i dwa boczne. Na początku lat 90-ty, może do połowy tych lat, na stacji znajdowały się semafory świetlne. Ze względu na usytuowanie stacji w łuku, ustawionych było dość dużo powtarzaczy - chyba po dwa dla każdego semafora wyjazdowego. Obecny budynek stacyjny to były budynek mieszkalny. Pierwotny budynek stacyjny znajdował się pomiędzy budynkiem mieszkalnym a placem ładunkowym. Dla porównania, taki sam układ budynków zachował się na stacji Tarnowiec.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Pisarzowa

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...