OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Powidz

Ostatnia zmiana: 2018-03-04

<== | Galeria | ==>
Data: 2013-08-11
Autor: polo
Przesłał: polo
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2013-08-17

Galeria użytkownika

Dzięki ustawionej na powidzkim peronie tablicy, stacja odzyskała dawną tożsamość.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi:

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 370
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 re.no. (2018-07-10 09:23:25)
    Przed 8 lipca 2018 roku już nie było tej tablicy. Odpowiedz»
  • #2 polo (2018-07-10 16:00:49)
    dziś przejechałem wzdłuż linii od Powidza do Gniezna. Dramat... Powidz zarośnięty, podobnie jak reszta. Na Jelonku nie ma śladu zapowiadanych robót (budowa mijanki i reaktywacja przystanku), samochody parkują centralnie na torach, a w Gnieźnie Wąsk. stoją cztery zmurszałe rumuńskie klasy i odnowiony (tak wyglądał z wiaduktu) 3Aw... A tablicy w Powidzu nie było już latem zeszłego roku...https://www.bazakole… Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Powidz

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...