OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Śmigiel Zachód

Ostatnia zmiana: 2021-04-10

Galeria | ==>
Data: pomiędzy 2000 a 2004
Autor: Romek Pytel

Zamieszczono:

Galeria użytkownika

Widok na peron i wiatę od strony wjazdu ze stacji Śmigiel.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 764
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Michael (2020-05-21 12:34:19)
  Ale fuszerkę odpieprzyli; bo jak można budować tyłem do peronu? Może to wiata na PKS-y niż na pociąg?
 • #2 subsens (2020-05-21 17:57:02)
  Proza relacji Romka Pytla ps. Remul (którego osobiście nie poznałem ale kolega z Dobrego Miasta bajał mi o nim anegdoty) na starym pl.misc.kolej była nieznośna, dzika i nieokiełznana, tworzona z przeczuciem tego, co 20 lat później opisano w 'Ostrym cięciu'. On też, na długo przed redaktorem źródła komplementarnego dla Bazy, wkroczył na szlaki zaorane w 1945 na tzw. Warmii i Mazurach, a jego zdjęcia są, toutes proportions gardées, jak legendarny zgrzyt z prób pierwszych polskich punków rejestrowany na kasetach Wifon. Dlatego należy im się albo komentarz do bólu merytoryczny, albo pełne szacunku milczenie, i dlatego IMHO forma #1, RUJNUJE przestrzeń Bazy i nie powinna zostać opublikowana. A wiata może jest wspólna, tzw. węzeł przesiadkowy znaczenia miejscowego :).
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2020-05-22 13:58:27)
  Trzeba nam czasem dać czas na reakcję i poprawienie błędów w komentarzu, tudzież zgłoszenie o jego niestosowności. Różne są poziomy wrażliwości ludzkiej - to, co jednemu nie przeszkadza, innego będzie bodło w oczy.
  A co do ustawienia wiaty - wygląda mi na obiekt postawiony w czynie społecznym. Może budowniczowie postawili ścianę od strony, gdzie najbardziej pizga? Podobne rozwiązania, gdzie wiata nie jest ustawiona frontem do peronu widziałem w Myśliczynie, również powstałym siłami miejscowej społeczności. Tam też ściany chronią podróżnych od południa i zachodu - a więc z kierunków, gdzie najczęściej wieje w Polsce wiatr, w dodatku (tam) - od strony pól.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Śmigiel Zachód

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...