OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Susiec

Ostatnia zmiana: 2016-09-09

Opis ogólny
Opis ogólny: wraz z zawieszeniem pociągów na tej linii kasę zamknięto, budynek stoi i, mówiąc wprost, niszczeje ale nadaje się do eksploatacji wszystko jest na miejscu i mogłoby przyjąć pasażerów... (info: Filip K., 11-08-2010)

Opis infrastruktury: Stacja to dwa tory plus trzeci przy zarośniętym placu przeładunkowym, niegdyś miejscem załadunku drewna. Czwarty tor przy krótkiej rampie przeładunkowej. Krótka bocznica do hali drogowców. Przejście podziemne łączy stację z ośrodkiem wypoczynkowym, dawniej należącym do PKP, obecnie do firmy Natura Tour, która przejęła od PKP większość ośrodków wypoczynkowych. (info: Karol Romaniuk, 2006-07-31)

budynek dość mały choć na Susiec za wystarczający, mini lokomotywownia stanowisko na tylko jedną lokomotywę (info: kamil, 05-04-2012)

Opis budynków: Bardzo ładny i czysty budynek mieszczący poczekalnię, kasę i pomieszczenie dyżurnego ruchu. Parterowe murowane nastawnie na krańcach stacji, czynna jest ta od strony Zwierzyńca. Nastawnia od strony Bełżca zdewastowana. (info: Karol Romaniuk, 2006-07-31)
Dane tabelaryczne
Województwo: lubelskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: zamknięty w stanie dobrym
lokomotywownia: jest, stan zewnętrzny dobry, wewnętrzny - nierozpoznany
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście podziemne: czynne
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
kody: HAFAS:5103649
IBNR:2249
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  105,219 Rejowiec – Hrebenne (– Рава-Руська) (69/471)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Nowiny (dawna lokalizacja) (lubelskie) 8,57 km
Maziły (lubelskie) 9,78 km
Nowiny (lubelskie) 10,13 km
Długi Kąt (lubelskie) 15,37 km
Podlesina (lubelskie) 18,65 km
Bełżec Drugi (lubelskie) 20,00 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Susiec

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...