OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Zimnochy

Ostatnia zmiana: 2019-06-04

Opis ogólny
Opis ogólny: Budynek jest zdewastowany i zamknięty, otwarta tylko prowizoryczna poczekalnia w przedsionku z jedna ławką. prąd jest światło tez działa. Peron niski drewniany, ogólny wizerunek tragiczny. Peron oświetlony podobnie jak przejazd obok przystanku. Za budynkiem stacyjnym znajdowały się pomieszczenia gospodarcze obecnie zdewastowane i WC również zdewastowane. W budynku była poczekalnia kasa biletowa i pomieszczenia mieszkalne. Peron dość krótki. Obok przystanku zabudowania mieszkalne i droga gruntowa. Stan torów w obrębie przystanku jest katastrofalny. (info: HUMVEEX, 2005-08-30)

dodatkowe tory być może były na co wskazuje pozostałość jakby rozjazdu przed samym przystankiem i szeroki nasyp około 55.1 km obok przystanku Zimnochy. (info: KUBAS, 2005-08-31)

Opis infrastruktury: Budynek z lat 30-tych XX wieku, obok zabudowania gospodarcze (piwniczka, chlew i inne) a także szalety. Wszystko zarośnięte i rozpadające się ale raczej nie zdewastowane. Peron niski, zbudowany z bala drewnianego, oświetlony. (info: qbass87, 16-09-2013)

Opis budynków: Budynek murowany z lat 30-tych XX wieku. Wg posiadanych informacji funkcjonował (poczekalnia) do około I połowy 1999 roku (jednak kasa została w nim zlikwidowana w połowie lat 90-tych). Wyposażony w część mieszkalną, posiada również poddasze. W budynku znajdowała się obszerna poczekalnia z piecem kaflowym, jak i okienko kasowe. Raczej nie posiadał zaplecza sanitarnego (wc znajduje sie około 30 metrów od budynku). W obrębie budynku znajduje sie skrzynka telefonu kolejowego. Bardzo klimatyczne miejsce. (info: qbass87, 16-09-2013)
Dane tabelaryczne
Województwo: podlaskie
dodatkowe tory: nie ma, być może były
budynki: zamknięty zdewastowany
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa (przyszłościowo)
semafory: nie ma i nie było
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
kody: HAFAS:5104324
IBNR:1557
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  54,180 Czeremcha – Białystok (32)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Hołówki Duże (woj. podlaskie) 2,00 km
Doktorce Główne (Kolej Parkowa) (woj. podlaskie) 4,84 km
Strabla (woj. podlaskie) 6,27 km
Lewickie (woj. podlaskie) 8,71 km
Hryniewicze (woj. podlaskie) 12,89 km
Trypucie (woj. podlaskie) 13,64 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Zimnochy

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...