OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kobierzyce

Ostatnia zmiana: 2019-04-24

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-07-26) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-07-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Rysiek (2020-02-12 07:53:32)
    Ruch pociągów pasażerskich na linii 310 wstrzymano w 1995 roku, a ruch pociągów towarowych zawieszono w 2001 roku. 14 listopada 2019 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei DSDiK przejęła linię w celu jej udrożnienia i wznowienia ruchu pasażerskiego. W lutym 2020 roku pracownicy DSDiK dokonali obchodu toru w celu określenia niezbędnego zakresu wycinki krzewów i samosiejek koniecznych do wycięcia przed przystąpieniem do robót zasadniczych.
  • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2020-02-12 20:07:34)
    25 lat trzeba było czekać, żeby dostrzeżono oczywistą oczywistość konieczności ruchu pasażerskiego na linii obsługującej południową część aglomeracji wrocławskiej. Przez ćwierć wieku ludzie dojeżdżający do Wrocławia byli zmuszeni do korzystania z zatłoczonej i niebezpiecznej DK 8, wiecznych korków na Węźle Bielańskim, patrząc na zarastający i rozkradany tor, bo jakiś szkodnik/ćwierćinteligent/pożyteczny idiota uznał, że linia prowadząca wprost do wielkiego miasta jest w sumie niepotrzebna, a mieszkańcy Łagiewnik Dzierżoniowskich, Jordanowa Śląskiego i innych, stanowiących zaplecze dla gwałtownie rozbudowującego się miasta, są niegodni posiadania sprawnego środka transportu. Teraz oczekuję na hurr-durr w internetach, bo przecież odbudować trzeba będzie przejazd w północnej części Łagiewnik (zlikwidowany kilkanaście lat temu, podczas remontu DK8) i w południowej części Kobierzyc, a auta będą stać w korkach przed szlabanami.
  • #3 KL (2020-12-31 20:19:36)
    Będzie S8, więc przy ruchu lokalnym przejazdy dadzą radę

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Kobierzyce

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...