OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Błądzim

Ostatnia zmiana: 2021-06-06

Opis ogólny
Opis ogólny: Od kwietnia 2001 roku stacja jest przystankiem osobowym, pozostawiono jednak pozostałe tory. (info: Błądzimianin, 28-12-2008)

Opis infrastruktury: Są dwa perony osobowe, obecnie używany jest tylko peron 2. Istnieje także (obecnie nie używany) tor towarowy. Semafory kształtowe zostały rozebrane, podobnie jak budynek nastawni. (info: bidzi, 2008-02-03)

Oprócz używanego obecnie tylko toru głównego znajduje się tor mijankowy (bliżej budynku stacji), dodatkowy (bliżej lasu) oraz bocznica towarowa. Na wszystkich nieużywanych obecnie torach rosną trawa oraz spore już sosny. Budynek nastawni zlokalizowany był na wylocie do Bydgoszczy, jednak jesienią 2007 roku został rozebrany (co ciekawe, nastawnia ta była w znacznie lepszym stanie aniżeli nastawnie w Świekatowie czy Stronnie, które stoją nieużywane do dzisiaj od przeszło 20 lat i popadają w ruinę). Zwrotnie, które znajdowały się przy nastawni również zostały rozebrane i obecnie w częściach znajdują się w pobliskim rowie. Utrzymywane jedynie są te na wylocie do Wierzchucina, co oznacza że nie można przeprowadzić mijanki. (info: Błądzimianin, 28-12-2008)

Tor nr 2 zdatny do eksploatacji, od strony Serocka rozebrana kierownica rozjazdu, tor nr 3 niezdatny do eksploatacji, wjazd na tor nr 2 tylko od strony Wierzchucina, rozjazd zamkniety na zamek kluczowy. (info: Rafał Wąsowicz, 23-11-2010)

Opis budynków: Budynek stacji w dość dobrym stanie, istnieje kasa biletowa oraz poczekalnia. Magazyn dworcowy obecnie jest dzierżawiony i pełni funkcję schowka na rowery. (info: bidzi, 2008-02-03)

Budynek dworca w stanie dobrym, znajduje się w nim kasa biletowa. Pomieszczenie dyżurnego ruchu obecnie jest "zabite dechami". Magazyn obecnie (grudzień 2008) jest dzierżawiony i pełni rolę schowka na rowery lub motory. (info: Błądzimianin, 28-12-2008)
Dane tabelaryczne
Województwo: kujawsko-pomorskie
dodatkowe tory: są, niezdatne do eksploatacji
budynki: częściowo zamieszkany
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2 (czynny 1)
Krawędzie peronowe: 3 (czynna 1)
kody: HAFAS:5100484
IBNR:5041
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  63,325 Nowa Wieś Wielka – Gdynia Port Centralny (201)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Lipienica (woj. kujawsko-pomorskie) 3,07 km
Świekatowo Wschodnie (woj. kujawsko-pomorskie) 5,08 km
Świekatowo (woj. kujawsko-pomorskie) 6,32 km
Wierzchucin (woj. kujawsko-pomorskie) 7,70 km
Wierzchucin Stary (woj. kujawsko-pomorskie) 8,92 km
Lubania-Lipiny (woj. kujawsko-pomorskie) 9,41 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Błądzim

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...