OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jastrząbka

Ostatnia zmiana: 2019-12-23

Wyszczególnione obiekty:

Legenda (Wygenerowano dnia: 2022-05-21) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2022-01-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Patriota lokalny (2022-03-26 13:31:27)
    Jastrząbka to stacja kolejowa z wielkimi tradycjami, zarówno dla transportu osobowego, który pod koniec XX wieku kwitł na trasie Szczytno-Ostrołęka, jak i dla transportu towarowego a w szczególności kopalniaków. Składnica drewna w Jastrząbce położona w sąsiedztwie stacji i zarządzana twardą ręką Ś.P. Hieronima Białczka, Kierownika Zespołów Składnic Lasów Państwowych w Ostrołęce, wysyłała na Śląsk ogromne ilości tzw. kopalniaków i dawała pracę wielu ludziom z okolicy, będąc tym samym podstawą utrzymania okolicznych rodzin.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Jastrząbka

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...