OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Deszczno

Ostatnia zmiana: 2021-07-22

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-09-06) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-09-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Jacek2004 (2020-04-07 18:04:37)
  Budynek dworca ma być przekształcony w centrum kultury o nazwie "Stacja Kultury Deszczno". Co ważne zachowano starą elewację dworca, dobudowano pawilon w kształcie wagonu, ma być też przeszklona weranda z której będzie można sobie popijać kawę i obserwować przejeżdżające pociągi :-) Ogólnie cieszy takie wykorzystanie dawnych budynków stacyjnych, z mojego podwórka podobne pomysły zostały zrealizowane w Stroniu Śląskim, Lądku Zdroju czy Jugowicach. Więcej na temat Deszczna https://gazetalubusk…
 • #2 ROPA Poznań (2020-04-08 18:15:04)
  Będąc w ub roku stałym gościem w Gorzowie często przejeżdżałem przez Deszczno już w końcu maja nie zdążyłem zrobić zdjęcia nawet z pociągu, ponieważ budynek był "osłonięty" płotem. Rozmawiałem osobiście z Szefem Projektu, poinformował On mnie, że prace zostaną zakończone do końca czerwca 2020, może się uda a jak nie to z niewielkim poślizgiem> Oby więcej takich pomysłów.
 • #3 Mario (2020-07-10 20:33:06)
  Dzięki za miłe słowa, jestem współtwórcą projektu "Stacji Kultury w Deszcznie", właśnie nad nim pracujemy.
  Budynek w nowej aranżacji będzie zawierał w sobie w częsci zachodniej (nowa dobudówka) bibliotekę, w części środkowej (piętrowej) na parterze czytelnię dziecięcą na piętrach zaś biura i zaplecze administracyjne), w części zachodniej salę dla ok 50 osób + przeszkloną czytelnię od strony torów.
  Wartość projektu to aktualnie (lipiec 2020) 3,3 mln zł z czego, 2,5 mln to środki unijne.
  Czynimy starania o zwiększenie projektu i doposażenie budynku stąd skończymy go w części budowlanej w zakładam do końca wakacji, później dojdzie wyposażenie, chcemy go udostępnić z początkiem 2021 r.
  W ramach działki gminnej wykonane zostanie zagospodarowanie terenu (ławki, zieleń niska) oraz parking od strony drogi.
  Równocześnie jesteśmy na etapie przejmowania północnej części działki na cele związane z droga gminną z pętlą autobusową co ma w przyszłości pozwolić na zagospodarowanie terenu od strony Deszczna, planujemy również pomóc w częściowym zagospodarowaniu peronu oraz posprzątaniu terenu.
  Planujemy, że w budynku dworca znajdować się będzie również ekspozycja poświęcona historii linii kolejowej Gorzów-Zbąszynek i Karnin-Rudnica-Kostrzyn, która przebiegała po naszej gmninie.
 • #4 ROPA Poznań (2020-07-16 18:03:23)
  Szkoda, ze jednak dopiero w 2021 bedzie koniec przebudowy, nie wiem czy dożyje. Jako senior teraz w pandemi nie poruszam się pociągami. Mimo to gratuluję.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Deszczno

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...