OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jelenia Góra

Ostatnia zmiana: 2016-11-13

<== | Galeria | ==>
Data: 2016-10-15
Autor: wasiukibic Napisz e-mail
Zamieścił: wasiukibic , 2016-10-15

Galeria użytkownika

Peron 3 i 4 (z lewej) po modernizacji - efektownie i efektywnie. Dziwi trochę zastosowanie aż dwóch krawędzi peronowych do jednego toru. Przed modernizacją peron 4 był jednokrawędziowy. Sporym minusem jest brak na nim wiaty - w deszczu czy śniegu podróżni oczekujący na nim na pociąg będą mieli mało komfortowe warunki. Pewnikiem jednak po ukończeniu moderny peronu 1 i 2 peron 4 będzie wykorzystywany rzadziej niż teraz. Widok w kierunku wyjazdu na Karpacz i Marciszów.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa i równie stacyjne, perony, rampy, place, zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 350
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze czasowo wyłączone ze względów organizacyjnych. Przepraszamy.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji

Stacja kolejowa Jelenia Góra

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...