OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Sędziszów Małopolski

Ostatnia zmiana: 2017-07-24

Opis ogólny
2017: Stacja uległa przebudowie w ramach modernizacji linii kolejowej. Zlikwidowano przejście nadziemne. Stare perony zostały zlikwidowane. Przebudowano układ torów. Nowe perony (dwa) zostały przesunięte w kierunku zachodnim. Powstały przejścia podziemne - na obu końcach peronów. Likwidacji uległ przejazd kolejowo-drogowy po stronie zachodniej stacji (obecnie znajdują się tam perony). Po zakończeniu remontu zostanie również zlikwidowany przejazd znajdujący się po stronie wschodniej stacji. Został wybudowany wiadukt drogowy nad torami ("przecinający" stację na dwie części). Po jego zachodniej stronie znajdują się perony, a po wschodniej budynek dworca kolejowego. Poczekalnia jest otwarta, ale kasy zostały zlikwidowane. Bilety na pociąg można kupić w znajdującym się obok dworca sklepie. Wybudowano nową nastawnię (parterową). (info: Jan Gawlik; 2017-07-24)

Była bocznica do zakładów drzewnych, pozostała po niej brama wjazdowa do zakładu ze znakami "stój". Bocznice zlikwidowano prawdopodobnie podczas przebudowy przejazdu kolejowego. (info: wasiukibic, 26-03-2008)
Dane tabelaryczne
Województwo: podkarpackie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
przejście podziemne: Dwa przejścia wybudowane przy okazji modernizacji stacji.
kasa: czynna
przejście nadziemne: Zlikwidowane przy okazji przebudowy stacji.
perony: Po przebudowie stacja ma dwa perony umiejscowione na zachód od poprzedniej lokalizacji.
kody: EPA:5100644
HAFAS:5103349
IBNR:3266
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  131,877 Kraków Główny Osobowy – Medyka (– Мостиська) (91/472)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Ropczyce-Witkowice (podkarpackie) 7,59 km
Będziemyśl (podkarpackie) 8,82 km
Ropczyce (podkarpackie) 12,93 km
Trzciana (podkarpackie) 16,12 km
Lubzina (podkarpackie) 18,52 km
Kolbuszowa (podkarpackie) 20,21 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Sędziszów Małopolski

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...