OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Różyna Warmińska

Ostatnia zmiana: 2019-07-15

Galeria | ==>
Data: pomiędzy 2000 a 2004
Autor: Romek Pytel

Galeria użytkownika

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: budynki dworcowe.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 462
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 subsens (2020-05-22 20:48:23)
  Ten budynek, wg zasłyszanych Opowieści z Warmii, wzniesiony został siłą miejscowych, chłoporobotniczych dłoni - podobnie jak odległej Swobodnej https://www.bazakole… która jednak doczekała się solidnej galerii w literackiej oprawie. Pustka wokół tego klasycznego, przejmującego zdjęcia ukazuje pełnię romantycznej samotności pioniera dokumentalistyki infrastrukturowej. Onże ci to, jak w Śmiglu Zachód, nie trwoniąc czasu na poszukiwanie walorów estetycznych obiektu, który być może mieści się w domenie architektury, a może nie, instynktownie składa się do strzału z z okna, wiedząc, że jutra nie ma, jutro się skończy dziś, amen.
  Wyszukiwarka wyławia jeszcze jedno zdjęcie Różyny, z 1993 r.: http://sentymentalny… Nb. jego Autor, skoro zaczął, mógłby współtworzyć zasoby Bazy z większą konsekwencją.
 • #2 (odp. na #1) Dawid Jastrzębski (2020-05-22 23:31:48)
  Na zdjęciach z przed paru lat, na stronie u konkurencji po tym budynku śladu nie ma. Generalnie dzisiaj chciałem się trochę pokręcić w okolicy Korszy, być może zajrzałbym do Różyny ale nie wyrobiłem się z obowiązkami swoimi na miejscu w Gdyni i mój wyjazd na Mazury dzisiaj nie doszedł do skutku... Bardzo podobają mi się twoje wypowiedzi subsens, są tak ciekawie i mądrze napisane. Proszę o więcej takich komentarzy. Również jestem dokumentalistą infrastruktury, nieraz i podobnie jak Romek - realizuje przypadkowe zdjęcia z pociągu stanowiące cenne materiały.
 • #3 subsens (2020-05-23 17:06:15)
  Dzięki za dobre słowo, chociaż dość zobowiązujące. Przynajmniej do zachowania powagi - a Buster Keaton był tylko jeden. Na jednym biegunie pozostaje intymna potrzeba oswajania jakiegoś kawałka przestrzeni - pierwszy lub kolejny raz, na drugim próba racjonalizowania działań, reagowania z aparatem w ręku zgodnie z jakąś mapą zagrożeń (w Różynie jest ich już niewiele). Wartość materiałów, jak i całego hobby, podlega ocenom: własnym, bliskich, środowiska... Zmieniają się okoliczności, priorytety i kryteria, a subiektywne oceny własnych dokonań odchodzą wraz z nami – i tu też trzeba być ostrożnym :). Nie mniej, niż podczas ewentualnej penetracji koszarki. Na wszelki wypadek: powodzenia.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Różyna Warmińska

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...