OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Żary Kunice

Ostatnia zmiana: 2020-04-15

Wyszczególnione obiekty:

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-06-07) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-06-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Paweł Kurosiński (2018-05-25 22:30:56)
    Drobna poprawka: za czasów Saint Gobain i Vitrosiliconu wąskotorówka już od wielu lat nie była użytkowana! Dokonała żywota wcześniej, za czasów HSO Kunice od 2 połowy lat 80 u.w. na pewno nie była czynna. Lat wcześniejszych nie pamiętam, a mieszkałem w zasięgu wzroku. Pozdrawiam - Paweł.
  • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2018-05-26 19:01:08)
    Dziękuję bardzo za informacje. Swoją drogą to dziwne, że Vitrosilicon ma swoją bocznicę normalnotorową, a "Sangobango" nie, mimo że to też duży zakład o przedwojennym rodowodzie. Ciekawi mnie jeszcze, czy obie huty szkła były niegdyś jednym zakładem, czy od początku działały jako osobne przedsiębiorstwa. Nie mniej jednak - interesujące są to miejsca. Również pozdrawiam.
  • #3 Paweł Kurosiński (2020-01-14 16:04:41)
    Witam tor który urywa się przy drodze mógł prowadzić do rampy przeładunkowej, której pozostałości widać na początku lasku między Kunicami a Jankową Żagańską. Widoczny jest też murek oporowy przy nieistniejącym torze oraz resztki nasypu wąskotorówki(prawdopodobnie). Pozdrawiam

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Żary Kunice

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...