OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Nowawieś Mochy

Ostatnia zmiana: 2022-05-01

Opis ogólny
Opis ogólny: Tor dla pociągów towarowych (najdalej odsunięty od budynku) ze względu na zasypany przejazd od strony Leszna nie nadaje się do eksploatacji. (info: anonymus, 2006-01-07)

Opis infrastruktury: Na stacji znajdują się 4 tory i jedna bocznica do rampy. Rampa nie wykorzystywana. Przy budynku leży tor wykorzystywany do podjazdu pod rampę i rozładowywania wagonów z deputatem węglowym. Między budynkiem a rampą znajduje się nawet waga. Drugi tor leży przy peronie pierwszym i jest on wykorzystywany okazjonalnie (ostatni raz wjechał na niego pociąg osobowy Zbąszynek-Leszno kiedy mijał pociąg retro Nowa Wieś Mochy-Wolsztyn). Peron 1 również nie jest regularnie eksploatowany. Tor 3 jest najważniejszy na stacji. Po nim odbywa się cały ruch. Tor 4 jest przeznaczony wyłącznie do ruchu towarowego i ze względu na przejazd nie jest użytkowany. Semafory kształtowe na 3 torach (brak semaforów przy torze 1). Semafory przy torze 4 są unieważnione. (info: anonymus, 2006-01-07)

Opis budynków: Budynek czynny. Na stacji jest stanowisko zawiadowcy stacji i nastawcy semaforów. W pomieszczeniu obok czynna poczekalnia (zaniedbana) i kasa biletowa. Obok wśród krzaków zamknięty budynek toalety. Po drugiej stronie budynku jest obiekt wagi. U wylotu na Leszno istnieje czynna nastawnia będąca również stanowiskiem drużnika. (info: anonymus, 2006-01-07)

Mogę dodać że jakieś 20 m od WC znajdują się w krzakach dwa pomieszczenia w jednym z nich składowano prawdopodbnie naftę. Drugie to coś w postaci starego magazynu składowano tam chyba różne urządzenia kolejowe. (info: robert, 2007-11-01)
Dane tabelaryczne
Województwo: wielkopolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: kształtowe
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki: Nastawnia dysponująca NM w budynku dworca
Nastawnia wykonawcza NM1 od strony Leszna
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5102500
IBNR:7310
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  32,946 Leszno – Zbąszyń (359)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Nowy Solec (woj. wielkopolskie) 2,84 km
Perkowo (woj. wielkopolskie) 6,14 km
Wroniawy (woj. wielkopolskie) 7,42 km
Błotnica (woj. wielkopolskie) 9,72 km
Nowy Widzim (woj. wielkopolskie) 10,89 km
Starkowo (woj. wielkopolskie) 11,47 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Nowawieś Mochy

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...