OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Poznań Garbary

Ostatnia zmiana: 2020-07-21

<== | Galeria
Data: 2020-12-27
Autor: Aleksander
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-12-28

Galeria użytkownika Aleksander

Teren po byłych torach ładunkowych i ładowni na stacji.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: detale; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: Dawne bocznice.

Dodaj podobiekty
Odsłon : 198
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 ROPA Poznań (2020-12-29 18:01:21)
  Szykuje się "kasa od developera". Jeszcze tylko zlikwidować te kontenery po lewej i dalej do dzieła. Mnie osobiście żal. Po lewej stronie /niewidoczny/ dawny fragment Rzeźni Poznańskiej, gdzie od kilkunastu lat była co niedziele giełda staroci i nie tylko.
 • #2 (odp. na #1) Aleksander (2021-01-13 15:40:44)
  Teraz na terenie rzeźni są wyburzane budynki, na których likwidację wydano pozwolenie. Przy zabytkowej zabudowie zakładu mają stanąć nowoczesne biurowce i bloki. Pozostawiam to bez komentarza...
 • #3 (odp. na #2) Stanisław Pikul (2021-01-13 16:31:21)
  A szkoda, że bez komentarza, dobrze by było napisać że pozostawione zabytkowe budynki zostaną odnowione i zaadaptowane do nowych celów. Jak to wyjdzie to zobaczymy - przykład Starego Browaru pokazuje, że nie zawsze takie postępowanie jest pozbawione sensu.
 • #4 (odp. na #3) Adolf Nowak de Piaskowski (2021-01-13 22:03:27)
  Wyburzana są te przy ulicy.
  Też widziałem to miesiąc temu i byłem zbulwersowany faktem.
 • #5 Prochiron (2021-01-14 12:06:31)
  Również byłem niemile zaskoczony orientując się niedawno, co dzieje się wokół budynków Starej Rzeźni, niepokój budzi zwłaszcza przyszłość stylowej, zabytkowej architektury, tak charakterystycznej dla krajobrazu Garbar. Co do planów odnowienia części kompleksu, to jest to na pewno dobra wiadomość, bo deweloperzy są raczej niezbyt skłonni ocalać podobne zabytki dla sentymentu. Z drugiej strony obudowanie zachowanej stylowej architektury modernistycznymi "pięknościami" przywodzi nieco na myśl los zachowanego starego budynku przy rondzie Kaponiera, który jak na urągowisko przykryto ogromnym betonowym klockiem, a następnie ulokowano tam jakieś hippisowskie galerie sztuki. Gdyby tylko w mieście nie było takiej presji na zabudowywanie całej wolnej przestrzeni blokami i biurowcami, to może mogłaby na Garbarach powstać jakaś fajna przestrzeń wspólna. Ale może nie będzie tak źle :) A jako ciekawostkę do powyższej fotografii dodam, że w lewym górnym rogu widać kościół Św. Wojciecha, na wzgórzu o tejże nazwie.
 • #6 ROPA Poznań (2021-01-14 17:44:38)
  Dostali pozwolenie na wyburzenie tej "narożnej stodoły", pozostałe budynki i komin zostają. Na szczęście "obzdjęciowałem" je wszystkie.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Poznań Garbary

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...