OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Zielonka

Ostatnia zmiana: 2021-11-24

<== | Galeria | ==>
Data: 2021-11-20
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-11-24

Galeria użytkownika wasiukibic

Nieużywane boisko w Zielonce, które jeszcze w latach 70. XX wieku było końcowym punktem bocznicy z Węglińca i tu rozwidlało się na dwie odnogi. Jedna leciała na wprost (po lewej stronie od zielonego biurowca), na teren dawnej brykietowni i elektrowni (obecnie zakłady Unirubber) do rampy krytej żelbetową wiatą i toru, który stanowił wschodnią bocznicę/wjazd do zakładu od strony Rygli. Drugi leciał w lewo, i rozgałęział się m.in. do lokomotywowni, ładowni oraz toru wyciągowego dla bocznicy z Pola Południe. Widok w kierunku północno-zachodnim.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 45

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Zielonka

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...