OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Gorzów Wielkopolski Wschodni

Ostatnia zmiana: 2018-01-29

<== | Galeria | ==>
Data: 2017-07-16
Autor: Dawid Jastrzębski Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-09-12

Galeria użytkownika

Widok z nowoczesnego peronu w stronę Krzyża/Tczewa.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: perony, rampy, place, zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 197
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Tommt (2017-09-12 15:11:09)
  Brak ostrości, zdjęcie raczej do usunięcia. Odpowiedz»
 • #2 (odp. na #1) Przemysław Król (2017-09-12 17:28:36)
  Zdjęcie robione iPhone 6s, niestety jest słabe ale puki nie mamy lepszych. Gdy pojawią się zdjęcia z tej stacji w dobrej jakości to wtedy można będzie je usunąć. Odpowiedz»
 • #3 Trainspot (2017-09-12 19:30:43)
  A skąd niby wiadomo ze to telefonem skoro to robione aparatem było Odpowiedz»
 • #4 Trainspot (2017-09-12 19:32:30)
  Tak odrazu wasze nastawienie oczywiście słabe oczywiście kasować a sami na swoje nie patrzycie a lepsze nie są Odpowiedz»
 • #5 (odp. na #4) Przemysław Król (2017-09-12 21:02:05)
  Czym zostało zrobione zdjęcie wiadomo z danych EXIF zawartych w pliku. Co do drugiej Twojej wypowiedzi nie bardzo wiem jak się ustosunkować, ale napisać mogę jedno prześlij zdjęcia lepsze, po prostu. Odpowiedz»
 • #6 (odp. na #4) irek (2017-09-12 22:04:05)
  Każdy kto publikuje swoje zdjęcia na portalu, nie jest mistrzem fotografii, ale mimo wszystko się stara się aby zdjęcia były przyzwoite. Przemysław ma rację, do puki nie będzie lepszych jakościowo zdjęć,tego miejsca, to jest najlepsze. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Gorzów Wielkopolski Wschodni

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...