OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Chojnów

Ostatnia zmiana: 2013-12-17

Legenda (Wygenerowano dnia: 2022-05-21) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2022-01-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Zdzisław Hewak (2020-05-04 17:55:59)
    Na pewno do października 1991 roku na stacji funkcjonowała jeszcze sygnalizacja kształtowa. Potwierdzają to dwa zdjęcia znajdujące się w sieci. Zdjęcia wykonano 8 października 1991 roku i widać na nich czynne semafory kształtowe i świeżo postawione świetlne, jeszcze unieważnione. Jedna z moich najstarszych migawek z dzieciństwa to właśnie pobyty z dziadkiem na stacji w Bolesławcu i zawsze dziadek kazał mi patrzeć jak zaraz podniesie się ramię do góry i pociąg ruszy. Po zobaczeniu tych zdjęć jestem przekonany że i w Bolesławcu w owym czasie była jeszcze sygnalizacja kształtowa. Można przypuścić że w podobnym czasie na całym odcinku od Chojnowa do Węglińca semafory na stacjach zostały wymienione na świetlne a nie jak podają niektóre źródła że w czasie elektryfikacja.

    Poniżej podaję link do strony. Dwa pierwsze zdjęcia to właśnie Chojnów.

    http://irths.com/bil…

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Chojnów

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...