OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Warszawa Odolany

Ostatnia zmiana: 2020-05-08

<== | Galeria | ==>
Data: 2008-01-11
Autor: Radek Krakowiak
Napisz e-mail
https://rabsat.pl
Zamieszczono: 2014-08-03

Galeria użytkownika Radek Krakowiak

Prawdopodobnie jedyny i ostatni w Warszawie i okolicach semafor kształtowy. Bardzo zagadkowa sprawa. Jest zupełnie sprawny technicznie, nieczynny, choć wszystkie cięgna ma odcięte. Pozostawiony prawdopodobnie przez kolejarzy na pamiątkę podczas modernizacji infrastruktury i sygnalizacji. Uchował się przez tyle, ponieważ stoi "w krzakach" a dokładniej na granicy nieistniejącego os. Czyste, Odolan i Szczęśliwic. Stoi przy torze wiazdowym na teren lokomotywowni od strony Woli, skrajny prawy tor za dworcem zachodnim na zachód (rzadko używany wjazd ale zelektryfikowany). Dojście czynnym torem od strony szubienic przy ul. Mszczonowskiej, jakby ktoś chciał go jeszcze zobaczyć.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: ciekawostki; sygnalizacja/słupki/znaki itp..

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 564

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Warszawa Odolany

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...