OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Przewóz

Ostatnia zmiana: 2021-01-10

Wyszczególnione obiekty:

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-09-06) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-09-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Tomasz Gruszczyński (2019-07-20 03:44:25)
  Dzień dobry
  Jakiś czas temu zasłyszałem w pociągu relacji Wrocław - Żary, że odbudowywana jest linia kolejowa w okolicach Przewozu, ma to być podobno linia turystyczna łącząca Polskę, Niemcy i Czechy. Będąc niedawno w Potoku widziałem, że faktycznie część torowiska w Przewozie jest jakby nowa. Czy ktoś może potwierdzić to info i napisać coś więcej w tym temacie? Czy jest planowane pociągnięcie tego torowiska aż do Żar?
 • #2 (odp. na #1) Stanisław Pikul (2019-07-20 06:56:06)
  Niestety, mimo że rzeczywiście odbudowany został odcinek Jankowa Żagańska - Przewóz to ma on służyć jedynie wojsku (baza w Potoku). Od początku nie przewidywano przywrócenia ruchu pasażerskiego ani remontu dalej niż do Przewozu.
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2019-07-20 22:13:34)
  Niestety, tyczy się to też huty szkła "Stolzle" w Wymiarkach (nie odbudowano bocznicy) oraz brak ogólnodostępnej rampy w Przewozie (choć pewnie Kargulom nie opłacało by się wozić tam pojedynczych wagonów).

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Przewóz

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...