OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Mańczok

Ostatnia zmiana: 2017-09-19

<== | Galeria | ==>
Data: 2016-09-15
Autor: Henryk Malisz
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-09-19
Z lewej strony pas terenu po bocznym torze.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 239
: 11

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[pokaż/ukryj starsze ⇅]

 • #2 (odp. na #1) Marek Potocki (2017-09-19 14:48:45)
  Zdjęcie przedstawia to, co zostało opisane – pas terenu po dodatkowym torze z czasów, kiedy na przystanku była ładownia.
  Co do jakości zdjęć między innymi po to jest funkcja oceny, żeby odfiltrować to lepsze i gorsze. Chciałem w ten sposób ograniczyć arbitralne usuwanie zdjęć przez administratorów do minimum – niech decydują oglądający, a admini niech będą od przypadków skrajnych. Dobre zdjęcia się obronią.
  Aha… nie przypominam sobie, żebym ostatnimi czasy komukolwiek blokował dostęp do bazy.
  Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #1) ... (2017-09-19 19:03:12)
  a ja w imieniu użytkowników proszę CIę o zakup słownika ... człowieku, jaką to trzeba mieć czelność by zakładać fake konta i z nich się bronic ... Odpowiedz»
 • #4 (odp. na #3) irek (2017-09-19 19:18:34)
  No niestety, mimo dobrej woli admina portalu, zwaliły się na portal dziwne persony, i sobie folgują. Odpowiedz»
 • #5 wasiukibic (2017-09-19 20:09:41)
  Trzeba być czujnym na takich delikwentów i buractwo kasować w zarodku. Na kilku portalach paru takich pajacy rozwaliło całą dyskusję na forum dyskusyjnym lecząc swoje kompleksy. Odpowiedz»
 • #6 Michał Kłosowski (2017-09-19 20:38:48)
  Co to się ostatnio na Bazie porobiło? Przez lata, gdy tutaj bywam nie było tyle niesnasek, co ostatnio...
  Z serdecznym pozdrowieniem! :)
  Odpowiedz»
 • #7 bm (2017-09-19 22:27:47)
  Najlepszym co można zrobić to po prostu ignorować takie zaczepki. Kompleksiaki się wyszczekają i będzie spokój. A reszcie trzeba przypomnieć, że to jednak nie jest portal fotograficzny i część niedociągnięć trzeba po prostu wybaczyć. Więcej luzu Panowie i Panie bo żyłka pęknie :) Odpowiedz»
 • #8 polo (2017-09-19 23:06:06)
  Choć sam ostatnio zawaliłem sprawę, wstawiając w galerii stacji Otwock fotki jakości chińskich klapek, „ośmielam sie mówić“. Idea możliwości oceny zdjęć jest moim zdaniem słuszna. Każdy ma prawo wyrazić swą opinię. Myślę, iż zamiarem Admina było wprowadzenie pewnego rodzaju „odpowiedzialności cywilnej“ za publikowany i opatrzony nazwiskiem bądź autorskim nickiem materiał. Baza od początku trzyma wysoki poziom i chwała jej za to. Nic więc dziwnego, iż w przypadku pojawienia się robionych z okna pędzącego IC niewyraźnych fotek typu „jadą goście jadą“ bądź ostrych do bólu kadrów z cyklu „zemsta okulisty“ (mam na myśli swoje) należy się spodziewać, iż ktoś z oglądających zacznie wołać o pomoc. Jak zauważyłem, Admin tę pomoc oferuje i warto z niej skorzystać. I nie ma co się obrażać. W końcu każdy z nas stara się dołożyć cegiełkę. I to jak najlepszej jakości, mam nadzieję. Odpowiedz»
 • #9 (odp. na #6) Marek Potocki (2017-09-19 23:42:42)
  Baza ma już jakieś 15 lat (Jezu, ale ja stary jestem :D). W tym czasie zmienił się świat i sam Internet. Staram się po trochę wprowadzać różne zmiany i jedną z nich jest większy wpływ użytkowników na treść – komentowanie, wysyłanie zdjęć lądujących od razu w galerii – jeszcze niedawno wszystko trafiało do poczekalni i liczyło na zmiłowanie jednego z kilku adminów. Teraz doszło ocenianie. Niestety takie kwasy są skutkiem ubocznym. Mimo wszystko liczę na dobrą wolę użytkowników i chętnie pomogę. Jeżeli ktoś faktycznie chce dodawać tu materiały, coś idzie nie tak i nie wie czemu, to zapraszam na maila (marek@bazakolejowa.pl) pomyślimy razem i może da się znaleźć przyczynę. Tylko do tego potrzeba trochę dobrej woli.
  Pozdrawiam wszystkich użytkowników Bazy :)
  Odpowiedz»
 • #10 (odp. na #9) polo (2017-09-19 23:50:39)
  Dokładnie. Dobrej woli, dojrzałości, chęci współpracy i - tak ostatnio niemodnej - odrobiny pokory Odpowiedz»
 • #11 Michał Kłosowski (2017-09-20 00:47:05)
  Z mojej strony pełen szacunek dla Administracji za to, że skrypty i funkcje Bazy są bardzo nowoczesne, dorównujące obecnym trendom, a jednocześnie wszystko to jest zgrabnie zakamuflowane w starej, dobrej, klasycznej oprawie, jaką Baza powiela od lat! To jest wspaniałe i buduje swego rodzaju klimat!
  Dodać muszę jeszcze, że mi kwestia ocen nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Bardzo często oglądam jakieś fotografie, gdzie jestem pod wrażeniem obrazu, który przedstawiają, albo który jest mi, po prostu, sercu bliski. Wiele razy brakowało mi czegoś w rodzaju przycisku "lubię!", aby chociaż w ten sposób "nagrodzić" autora za obraz, jaki zdecydował się pokazać na łamach Bazy, a który w jakiś sposób szczególnie mnie ujął.
  Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Mańczok

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...