OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Tuplice. Kolejowy budynek mieszkalny przy peronie czwartym.

Ostatnia zmiana: 2021-05-02

Kolejowy budynek mieszkalny przy peronie czwartym.

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-12-06) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-12-01)

Należy do:

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Givexnine Poznań (2020-11-02 20:47:47)
  Oferta połączeń w 2020 roku:
  -do Forstu dwie pary codziennie, ale w soboty i niedziele o późniejszej godzinie
  -do Legnicy i Wrocławia dwie pary, tylko w weekendy
  -do Żagania i Żar dwie pary
 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2021-04-12 22:40:35)
  Frekwencja na odcinku Żary - Forst to tragedia. Wczoraj nieliczni pasażerowie wysiedli w Żarach, do Tuplic dojechałem sam. Z powrotem wsiadały 3 osoby. Podobno z uwagi na koronaświrusa i naukę zdalną - w tygodniu jest niewiele lepiej. Pasażerowie skarżyli mi się, że te pociągi nie uwzględniają podstawowych potrzeb mieszkańców, typu pojechać do Żar na zakupy, do lekarza czy do kina i wrócić po 2-3 godzinach, a nie kwitnąć tam przez cały dzień. Lubuskie same stwierdziło w jednym ze swych mądrych dokumentów, że minimalna liczba par pociągów na dobę to 6, po czym częstuje obywateli takim dziadostwem, samemu sobie zaprzeczając. Stan techniczny toru jest dobry - szt zapiernicza ze 100 na budziku, ale jak powszechnie wiadomo - brak taboru spalinowego w zasobach oraz olewka tej części województwa robi swoje. Dziwne, tym bardziej że niedawno przedłużono pociągi Zielona Góra - Żagań do Małomic. W Tuplicach czas zatrzymał się, nawet nie w niechlubnych latach 90., gdy dojeżdżało tu po 7-8 par pociągów.
 • #3 Givexnine Poznań (2021-07-25 20:59:58)
  Od wakacyjnego rozkładu jazdy oferta przewozowa w Tuplicach uległa znaczącej rozbudowie. W dni powszednie są aż 4 pary do Żagania (jeszcze pół roku temu dwie). Tuplice stały się stacją końcową, bowiem nowe pociągi nie jadą już dalej do Forstu. Oferta weekendowa bez zmian. Brakuje jeszcze połączenia Tuplic ze stolicą województwa - Zieloną Górą, choćby raz dziennie.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Tuplice

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...