OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jasień

Ostatnia zmiana: 2018-05-26

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-01-18
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-01-20

Galeria użytkownika

Na terenie Stal_montu położonym przy ul. Przemysłowej (za lewej, poza kadrem) stoi sobie w formie pomnika lokomotywka manewrowa, która pewnikiem obsługiwała lokalne bocznice. Trochę nadjedzona przez rudą i bez jednego oczka. Niestety, nie było nikogo w pobliżu, żeby spytać o jej historię i przyszłość. Widok w kierunku wschodnim (dawna stacja Jasień).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 237
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Przemek (2020-01-21 13:56:49)
    W przeszłości cały ten teren był własnością ZREMBu. Za widoczną, dużą halą znajduje się budynek byłej jednostanowiskowej lokomotywowni. Pozostały tylko pojedyncze ślady toru, a całość dawno jest odcięta od linii kolejowej. Teren jest wybitnie przemysłowy i raczej Ls-ka nie będzie tam pomnikiem. Obawiałbym się demontażu na złom...
  • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2020-01-21 20:22:40)
    No właśnie, na pewno ZREMBu, a nie Techtransu? Wydawało mi się, że ZREMB znajdował się po północnej stronie ul. Przemysłowej. Teraz to i tak większość terenów po obu stronach ul. Przemysłowej zajmuje Felgenhauer, a Techntrans to tylko mała działeczka nad Lubszą.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Jasień

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...