OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bolesławiec

Ostatnia zmiana: 2020-11-08

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-11-07
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-11-27

Galeria użytkownika wasiukibic

Początek wiaty na peronie 2, już w wersji dwukrawędziowej. W tle peron 1 i remontowany budynek dworca. Widok w kierunku wschodnim (Chojnów).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 141
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 ACdVL (Andrzej) (2020-11-28 08:51:54)
    Kontrast pomiędzy zabytkową wiatą z peronu I a tą z peronu II na pierwszym planie jest uderzający. Jak to mówią - i do Bolesławca przyszło nowe. Oby wiata z peronu I nie zniknęła wraz z tym wszechobecnym postępem.
  • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2020-11-28 22:04:53)
    Przed modernizacją stacji w ramach E30 peron 2 był wąski, niebezpieczny, położony pomiędzy torami głównymi, więc taki dziadowski stan rzeczy nie mógł się utrzymać, przy tym ruchu pociągów i wymianie podróżnych. Dobrze, że PLK zdecydowała się na budowie obszernej wiaty z przejściem podziemnym, a nie takiego dziadostwa jak w Wałbrzychu czy Świebodzicach. Dlatego też zadaszenie powstało tu od zera. Nie ma planów, aby zadaszenie na peronie 1 zostało wymienione na nowe; może ewentualnie coś dostawią, bo to tam oczekują tłumy podróżnych na pociągi do Wrocławia.
  • #3 (odp. na #2) ACdVL (Andrzej) (2020-11-28 22:27:36)
    Tak, nie inaczej. I o to się rozchodzi, że ma pasażerom służyć przede wszystkim, niemniej jednak estetyka też ma pewne znaczenie w kontekście całego otoczenia. I tu niestety wyszedł grzech - zamiast wybudować wiatę przypominającą tę z peronu I i wziąć przykład z Brochowa, by jakoś komponowało się z otoczeniem, odjechano całkiem nowe San Escobar. Cóż... Jestem zrujnowany jak widzę dbałość o estetykę w naszym rodzimym kraju.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Bolesławiec

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...