OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bolesławiec

Ostatnia zmiana: 2020-11-08

Opis ogólny
Opis ogólny:

Przejazd przez stację odbywa się z pełną prędkością. Zatrzymują się tu wszystkie pociągi pasażerskie. Od marca 2015 wszystkie połączenia obsługują pociągi osobowe Kolei Dolnośląskich.Władze miasta planują utworzenie wokół dworca zintegrowanego węzła przesiadkowego.

Opis infrastruktury:

Modernizacja trasy E30 została ukończona. Remont przeszedł również zabytkowy wiadukt, jak i dwa tunele nad drogami, wszystkie położone na zachód od dworca. (info: nn)

Kilka dobrych miesięcy temu zdjęto nawierzchnię z peronu 2 i wyłączono go z eksploatacji. Od tamtego czasu nic się tam nie dzieje, a pociągi w obu kierunkach korzystają z peronu 1. (info: wasiukibic 26 XI 2016)
Dane tabelaryczne
Województwo: dolnośląskie
dodatkowe tory: Na stacji znajdują się także dodatkowe tory, używane w ruchu towarowym. Z torów korzysta także skład węgla, położony po przeciwnej stronie niż dworzec.
budynki: Budynek dworca używany zgodnie z przeznaczeniem. Został wyremontowany, wykonano nową elewację, wnętrze przeszło estetyzację. W budynku znajdują się: poczekalnia, trzy okienka kasowe (z czego jedno jest wykorzystywane jako kasa biletowa Kolei Dolnośląskich), mini-bar oraz toaleta. Część pomieszczeń przeznaczona jest do wynajęcia.
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: Przejście podziemne oddano do użytku w kwietniu 2007. (info: kutler, 2007-05-02)
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa: czynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: była, ale obecnie już nie istnieje
perony: Perony: Na dworcu znajdują się dwa perony, każdy z jedną krawędzią. Pierwszy połączony bezpośrednio z budynkiem dworca, dostępny od strony miasta, dojście do drugiego przez przejście podziemne.

W związku z modernizacją trasy E30 jest planowane dołożenie trzeciego peronu i wydłużenie istniejących do 400 metrów. (info: youBy, 2005-08-25)
Krawędzie peronowe: 3
kody: EPA:5100010
HAFAS:5100079
IBNR:10
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  0,000 Bolesławiec – Modła (314/973)  
  36,048 Miłkowice – Jasień (282)  
  Bolesławiec – bocznice  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Bolesławiec Wschód (woj. dolnośląskie) 0,91 km
Bolesławiec C. 1 (woj. dolnośląskie) 1,60 km
Bolesławiec Piastów (woj. dolnośląskie) 2,30 km
Zakłady Chemiczne Wizów S.A. (woj. dolnośląskie) 3,25 km
Chociszowice (woj. dolnośląskie) 3,80 km
Godnów (woj. dolnośląskie) 4,71 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 wasiukibic (2019-07-20 23:24:44)
    Wreszcie wyremontowano nieczynny od 5 lat peron 2, będzie miał on teraz dwie krawędzie peronowe - nowa, o długości użytecznej 125 m, znajduje się po jego północnej stronie.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Bolesławiec

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...