OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Piechowice Dolne

Ostatnia zmiana: 2019-08-19

<== | Galeria | ==>
Data: 2008-08-31
Autor: Google
Przesłał: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-06-01

Galeria użytkownika

Zdjęcie lotnicze zakładów "Karelma" pod koniec sierpnia 2008 roku, kiedy jeszcze zabudowa była bardziej kompletna, aczkolwiek to nie było już to, co na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Fabryka, o niewinnej nazwie Karkonoskie Zakłady Maszyn Elektrycznych miała wtedy półwieczne tradycje w tzw. produkcji specjalnej. Mimo, że był bardzo ważny dla miasteczka zakład, w którym pracowało mnóstwo osób, ciężko jest cokolwiek sensownego wydobyć z miejscowych, jakby ludzie wciąż się czegoś bali, inni z kolei wymyślają niestworzone historie (także takie, że Niemcy prowadzili tu badania związane z latającymi spodkami). Od strony kolejowej - oficjalnie dwutorowa bocznica przecinała zakład na wskroś - od ul. Przemysłowej/Świerczewskiego, gdzie był kozioł oporowy, do toru szlakowego prowadzącego do Jeleniej Góry (prawy, górny róg fotografii) i to jest temat pewny. Nieoficjalnie, była jeszcze sieć kolejki przemysłowej, jakiś tor prowadzący pod ziemią w kierunku pobliskiej góry, gdzie odbywały się testy uzbrojenia, rozbrajanie niewybuchów i tym podobnie historie, które próbowała wyjaśnić grupa zapaleńców (link zapodano). Orientacja zdjęcia - północna.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: zdjęcia lotnicze.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 99

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Piechowice Dolne

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...