OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jelenia Góra Zachodnia

Ostatnia zmiana: 2020-04-24

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-05-02
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-06-29

Galeria użytkownika

Zakłady Włókien Chemicznych Chemitex-Celwiskoza. Pozostałości po największym, jeleniogórskim śmierdzielu, który zatruwał życie mieszkańcom Kotliny przez niemal 40 lat. Z prawej strony ul. Karola Miarki, w centrum kadru rozebrane torowisko - obie arterie biegły na wskroś zakładu, z północy na południe. W tle czynna wciąż ciepłownia miejska, do której wagony z węglem docierały jeszcze kilkanaście lat po upadku Celwiskozy. Obecnie na gruzach zakładu powstało kilka mniejszych podmiotów, a wiele budynków zamieniło się w ruiny, zniknęło także 3 z 4 wysokich kominów (pozostał największy). W lewo można dojść do przystanku Jelenia Góra Przemysłowa. Widok w kierunku północnym (Jelenia Góra Zachodnia).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 31

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Jelenia Góra Zachodnia

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...