OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wolimierz

Ostatnia zmiana: 2018-02-25

Wyślij nowe pliki »

| pokaż też kiepskie [Wersja rozszerzona]
Obraz
fot. nieznany (1920)
Obraz
fot. Dawid Jastrzębski (2018-07-06)
Obraz
fot. Dawid Jastrzębski (2018-07-06)

Zdjęcia publikowane w tym serwisie w większości otrzymujemy od internautów i zakładamy, że mają oni prawo do ich przesyłania. Jeżeli trafisz na materiały naruszające Twoim zdaniem czyjeś prawa autorskie, skontaktuj się z nami (adres w stopce).

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 .... (2018-02-25 00:49:50)
    Czy nazwy stacji Wolimierz i Pobiedna nie zostały zamienione na stronie? Dodatkowo raczej na odcinku Wolimierz-Czechy jest ścieżka rowerowa
  • #2 (odp. na #1) Marek Potocki (2018-02-25 06:39:15)
    Nie zostały. Popatrz np tu: https://www.bazakole… Wolimierz to przystanek, a końcowa stacja – Pobiedna.
  • #3 Kazek (2020-01-26 16:25:30)
    W budynku dawnej stacji kolejowej w Pobiednej istnieje Klinika Lalek i duży napis "Stacja Wolimierz" co może wprowadzać w błąd potencjalnych mikoli. Artyści mięli kiedyś swoją bazę właśnie w Wolimierzu w budynku starej szkoły. Dawny przystanek kolejowy w Wolimierzu mieścił się na Szajbie, do dzis tak nazywana część Wolimierza. Faktem jest, że tuz przy stacji na zakręcie odbija droga do Wolimierza i dalej na Mirsk i przystanek można było nazwać "Wolimierz". Dwa, dobrze, że budynek stacyjny w Pobiednej został przez Klinikę uratowany i zagospodarowany. Mieli także udział w przygotowaniu ścieżki rowerowej w śladzie dawnej linii kolejowej. Ścieżka rowerowa od Mirska do Jędrzychowa w Czechach została otwarta 19 lipca 2012 roku.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Wolimierz

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...