OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Żagań

Ostatnia zmiana: 2017-06-26

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-02-10
Autor: wasiukibic Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-02-11

Galeria użytkownika

Widok na tunel dla pieszych spod wejścia na peron 3 w kierunku budynku dworca późnym wieczorem. Mimo, że rzęsiście oświetlone i czyste jest to obecnie miejsce wymarłe przez większą część dnia. Być może zmieni się to po modernizacji dworca i umieszczeniu w nim nowych funkcji, które zachęcą więcej ludzi do odwiedzenia tego miejsca.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: przejścia nad/podziemne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 72
: 1

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Sławomir Kurek (2018-02-12 19:33:20)
    "Nowe funkcje" na wyremontowanym dworcu to biura Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego, straż miejska i to chyba tyle. Zatem wątpliwe, czy zwiększy się liczba odwiedzających to miejsce. Poza tym, jak na ironię - tunel pod peronami nie jest przewidziany w zakres remontu stacji... Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Żagań

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...