OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Świerki Dolne

Ostatnia zmiana: 2015-06-20

<== | Galeria | ==>
Data: 2005-01-09
Autor: janusz nowaczewski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-10-10

Galeria użytkownika

Środkowy budynek wygląda na magazyn.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: budynki towarzyszące (inne); inne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 170
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 wasiukibic (2017-10-10 19:39:20)
    Widoczne na zdjęciu zabudowania, będące niegdyś częścią ekspedycji towarowej w Świerkach Dolnych obecnie nie istnieją. Obiekt najbliżej fotografującego mieścił wagę towarową, dalej parterowy magazyn z rampą i najprawdopodobniej piętrowy magazyn. Najdłużej uchował się właśnie ten końcowy obiekt, choć zdewastowany to przez czas jakiś był jeszcze wykorzystywany jako manelarnia, a później ktoś go chciał wynająć. Najwyraźniej się nie udało. Z tej strony widocznych budynków była brukowana droga dojazdowa do widocznej ekspedycji i budynku dworca oraz tor. Z tyłu widoczny fragment drogi wojewódzkiej nr 381. Obecnie wygląda to tak: https://www.bazakole… Obiekty te stały po lewej stronie kadru, po prawej był dworzec, z którego później ocalała niewielka część pełniła funkcję poczekalni aż do początku XXI wieku. Odpowiedz»
  • #2 janusz nowaczewski (2017-10-10 20:01:13)
    Czy to są budynki widoczne po prawej stronie na fotografii https://www.bazakole… Odpowiedz»
  • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2017-10-10 21:09:31)
    100% pewności nie mam, bo słaba jakość ale lokalizacja względem peronów i układ brył kolejnych części ekspedycji się zgadza. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Świerki Dolne

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...