OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Leszno

Ostatnia zmiana: 2021-03-12

<== | Galeria
Data: 2021-02-20
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-02-21

Galeria użytkownika wasiukibic

Leszczyńska ciepłownia i jej plac składowy z pryzmami węgla. Widok z zachodniego najazdu na wiadukt drogowy w ciągu ul. Wilkowickiej w kierunku południowo-zachodnim. Z lewej (poza kadrem) tory wjazdowej linii 359, 14 i 271.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki towarzyszące (inne); perony/rampy/place/zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 180
: 1

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Łukasz Kiąca (2021-02-28 01:11:33)
    Budowa widocznej na zdjęciu ciepłowni ruszyła w 1982 r. lecz jakiś czas po rozpoczęciu prac budowlanych (ok. 1985 r.) wstrzymano je na 7 lat. Prace wznowiono w 1992 r., gdy zlikwidowano Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i powołano Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Ciepłownia została ostatecznie ukończona i uruchomiona w roku 1996 r., odciążając, a następnie zastępując tym samym funkcjonującą od 1979 r. kotłownię na ul. Jana Dekana (obecnie Leszczyńskie Centrum Logistyczne), która funkcjonowała do roku 2001. Wcześniej ciepło do bloków dostarczały małe węglowe kotłownie osiedlowe (m.in. na Zwycięstwa, Sikorskiego, Kąkolewskiej, Niepodległości, Okrzei itd.) W roku 1998 podjęto decyzję o doprowadzeniu do MPEC Zatorze bocznicy kolejowej, w celu wyeliminowania uciążliwego transportu miału samochodami. W połowie lat 2000-nych bocznicę tę przedłużono do zakładów Euro-comfort i Euroline.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Leszno

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...