OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bielawa Wschodnia

Ostatnia zmiana: 2019-10-11

<== | Galeria | ==>
Data: 1998-11-11
Autor: Andrzej Klauza
Napisz e-mail
https://andrzej-klauza.blogspot.com/
Zamieszczono: 2019-12-18

Galeria użytkownika

Odgałęzienie bocznicy Bielawskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego im. Dąbrowszczaków "Bieltex" w Bielawie. W oddali pociąg specjalny z parowozem Ty2-1169.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; przejazdy i przejścia naziemne (drogowe); tabor; wydarzenia i ludzie.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 289
: 5

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Jacek2004 (2019-12-18 21:23:55)
  Piękne wspomnienie jeszcze starej kolei w Bielawie. Polecam stronę autora gdzie więcej jest takich smaczków.
 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2019-12-18 22:37:24)
  Jakbyś jeszcze Jacku mógł z perspektywy tubylca napisać, czy to dobrze, że reaktywacja kolei do Bielawy ograniczyła się li tylko do ruchu pasażerskiego, bez odbudowy ładowni, czy też połączenia z dawnym "Bielbawem"? Czy na terenie dawnego "Bielbawu" cokolwiek produkcyjnego się jeszcze dzieje?
 • #3 (odp. na #2) Jacek2004 (2019-12-18 23:06:52)
  Niestety tereny Bielbawu teraz to jedna wielka ruina, co jakiś czas dochodzi tam do zawalenia czy podpalenia tego co tam jeszcze zostało. Najbardziej sensowne wydaje się, że z usług kolei mógłby korzystać ewentualnie tartak przy Bielawie Zachodniej ale nie wiem czy jakieś rozmowy były w tej sprawie prowadzone między UMWD a tą firmą. Prawda jest taka, że samorząd przejmując linię bielawską brał pod uwagę wariant "ekonomiczny" remontu pod jazdy szynobusami stąd brak nawet drugiego czynnego toru umożliwiającego oblot składu na stacji końcowej.
 • #4 (odp. na #3) wasiukibic (2019-12-19 08:36:20)
  A co planowane jest przez władze miasta na terenach pozostałych po "Bielbawie" - działalność gospodarcza czy raczej mieszkalnictwo i rekreacja?
  Stan obecny to (miejmy nadzieję) pierwszy etap odbudowy, być może jeżeli wróci temat przedłużenia linii do Srebrnej Góry, lokalne podmioty gospodarcze zwrócą się do UMWD z prośbą o udostępnienie im linii do przewozów towarowych wraz z budową niezbędnej infrastruktury, choć w przypadku DSDiK byłby to precedens, bo póki co na żadnej linii przejętej przez nich ruch towarowy nie występuje.
 • #5 (odp. na #4) Jacek2004 (2019-12-19 19:55:38)
  Na razie nic się tam nie dzieje. Jeśli chodzi o potencjalny ruch towarowy w przyszłości to jedyne co mi przychodzi do głowy do wywózka drewna z okolicznych lasów. Była kiedyś ładownia w Mościsku, teraz drewno wywozi się ze stacji w Dzierżoniowie, może kiedyś taką rolę będzie pełniła Bielawa..

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Bielawa Wschodnia

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...